Na całym świecie, w naszej pracy kierujemy się tymi samymi wartościami. Witalność, Odpowiedzialność, Szczodrość, Autentyczność. Witalność to pełnia życia. To bycie pozytywnym i pełnym energii. Odpowiedzialność to branie odpowiedzialności i bycie głównym aktorem swojego życia. Szczodrość to działanie prosto z serca i koncentracja na innych. Autentyczność to bycie w zgodzie ze sobą i z innymi. Robimy wszystko, by nasze zespoły mogły poświęcić jak najwięcej czasu na dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem z Użytkownikami. Codziennie każdy z nas dokłada wszelkich starań, aby realizować sens firmy i w zrównoważony sposób upowszechniać radość i korzyści płynące z uprawiania sportu. Pierwszy Decathlon otworzył swe podwoje 27 lipca 1976 roku. Decathlon w Polsce to już 60 sklepów, 2 magazyny (Łódź i Gliwice) oraz centrala (Warszawa – Targówek), w której znajdują się m.in. takie działy jak: Produkcja, Omnichannel, Marketing, Finanse etc.. Decathlon Polska to ponad 3400 pasjonatów sportu, których na co dzień można spotkać nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale również na licznych zawodach sportowych, eventach, boiskach oraz nawiązywać z nimi relacje poprzez lokalne social media. Chcesz dołączyć do naszego zespołu? Zobacz co dla Ciebie przygotowaliśmy?
POZNAJ NAS BLIŻEJ!

SPORT

W Decathlon pracują ludzie, którzy naprawdę są sportowcami – jeśli to czytasz to pewnie też nim jesteś!
Dzięki swojej pasji możesz zrobić coś dobrego nie tylko dla siebie, ale również dla innych. Możesz zmieniać rzeczywistość wokół siebie. W większości firm misja kończy się z reguły na wywieszeniu plakatu na ścianę, a w Decathlon naprawdę nią żyjemy! Niezmiennie od ponad 44 lat dokładamy starań, aby urzeczywistniać naszą misję – Upowszechniać radość i korzyści płynące z uprawiania sportu. Bez Pracowników – Pasjonatów z pewnością nie moglibyśmy tego robić. To wpływa również na wyjątkową atmosferę, którą czuć w każdym zespole. Zatrudniając sportowców dajemy im możliwość łączenia swojej pasji z pracą. To nasi pracownicy projektują, testują oraz tworzą sportowe produkty dla .. innych sportowców i nie tylko. Decathlon daje również ogromne poczucie dumy ponieważ mamy świadomość, że sport niesie za sobą wiele pozytywów, że zaszczepiając pasję w innych ludziach dbamy również o ich życie.

Poznaj Aleksandrę Kokoszkę z Decathlon Tarnów.
Ola w Decathlon pracuje już od 3 lat. Na początku zajmowała się pracą przy Punkcie Obsługi Klienta i obsługą kas.
Po bardzo niedługim czasie dostrzegła w sobie zdolności, które pozwoliły jej zostać szkoleniowcem z zakresu budowania relacji z klientem, wprowadzaniem nowych Pracowników w świat Decathlon, jak również objęła pieczę nad lokalnym marketingiem.
Przez pół roku miała możliwość pracować w Dziale Marketingu Decathlon Polska dzięki czemu zdobyła wiele nowych umiejętności i kompetencji, które mogę wykorzystywać w codziennej pracy. W tej chwili Ola nadal zajmuję się Punktem Obsługi Klienta, ale również pracą na dziale rolek i hulajnóg, sportów zimowych i turystyki, a rozwój lokalnych mediów społecznościowych to już nie praca, a pasja, podobnie jak sport!

SPORT

ROZWÓJ

W Decathlon ogromnie ważne jest dla nas, by każdy ROBIŁ TO, CO KOCHA! Dlatego też zwieńczeniem całego procesu rekrutacji, do którego przykładamy dużą wagę, jest odpowiednia integracja pracowników w naszej firmie, by każdy mógł z pełnym przekonaniem, odwagą i werwą stawać każdego dnia na nowej linii startowej i realizować swoje zawodowe ambicje oraz dzielić się sportową pasją z naszymi Użytkownikami.

Pierwsze dni w nowej pracy wciąż kojarzą się głównie z niepewnością i stresem dlatego stworzyliśmy taki proces wdrożenia nowego zawodnika, dzięki któremu szybko poczujesz się jak u siebie.

W Decathlon niezmiennie od ponad 40 lat sensem naszego istnienia i impulsem do podejmowania wszelkich działań jest „czynić sport dostępnym dla wielu”. Jednocześnie wiemy, że samo myślenie o realizacji sensu nie sprawi, że go osiągniemy. Do tego potrzeba aktywnych osób, mając odpowiednie postawy i kompetencje. Z tego powodu nasz projekt szkoleń i rozwoju w swojej ambicji zawiera słowa: „Stale dążymy do realizowania naszych odpowiedzialności PO MISTRZOWSKU, aby móc w pełni czerpać przyjemność z pracy i skutecznie urzeczywistniać sens naszej firmy”. Pokazuje on, że niezależnie od pełnionej roli/odpowiedzialności potrzebujemy w zespole ludzi skutecznych i czerpiących radość ze swojej codziennej pracy. Takich, którzy realizują swoją odpowiedzialność po mistrzowsku – podejmując samodzielne decyzje w najlepszym interesie firmy!

W Decathlon masz nieograniczone możliwości rozwoju. Sam decydujesz jaką ścieżką rozwoju chcesz podążać. Jeśli chcesz do nas dołączyć i zastanawiasz się, który kierunek będzie dla Ciebie najlepszy możesz zainspirować się MAPĄ ROZWOJU. W Decathlon sam autonomicznie podejmujesz decyzje, a następnie je wdrażasz. Możesz tworzyć i realizować swój indywidualny plan rozwoju. Ważnym jego elementem są szkolenia. To one czynią Cię autonomicznym na Twoim stanowisku. Od pierwszego dnia realizujesz szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne, które są potrzebne na Twoim stanowisku pracy i sam decydujesz o kształcie swojego rozwoju. Dzięki indywidualnym spotkaniom miesięcznym oraz rocznym ze swoim Liderem możesz podsumować i zobaczyć efekty swojej pracy.

W Decathlon nie bez powodu większość rekrutacji odbywa się na stanowiska Doradcy sportowego czy Lidera sportu bowiem 100% naszych Liderów sklepów oraz 98% Pracowników centrali to osoby z awansów wewnętrznych.

ROZWÓJ

WYJĄTKOWY MANAGEMENT

W świecie, w którym wszystko jest skomputeryzowane, w którym efektywność sięga perfekcji a zmiany napędzane są przez digitalizację, technologie mobilne i automatyzację to właśnie ludzie stają się centralnym punktem naszego zainteresowania.
Sposób w jaki pracujemy dzisiaj już nigdy nie będzie taki sam. Umiejętności, których potrzebujemy zmieniają się radykalnie. Jednocześnie wszystko czego nie można zdigitalizować lub zautomatyzować staje się niezwykle cenne. Przyszłość nie jest czymś co przychodzi od tak po prostu – jest ona kształtowana przez nas.
Właśnie dlatego tak ważne jest posiadanie pewnych punktów odniesienia, które pozostają niezmienne i stanowią silny fundament, na którym możemy prężnie budować naszą przyszłość.

Taki właśnie jest nasz sens, wartości i SCHEMAT MANAGEMENTU, któremu od ponad 40 lat zawdzięczamy wyjątkowy charakter oraz podstawowe źródło sukcesu. Rzetelna realizacja poszczególnych jego elementów sprawia, że ludzie rzeczywiście są w sercu naszego projektu a to pozwala nam długoterminowo dostarczać wartości dodanej zarówno ekonomicznej jak i środowiskowej.

SCHEMAT MANAGEMENTU w Decathlon łączy ze sobą osobiste wartości każdego z pracowników i intencje firmy. Jego siła leży w jego globalnej spójności. Kiedy ją zachowujemy docelowo zbliżamy się do realizacji nadrzędnego celu jakim jest nasz sens „Czynić sport dostępnym dla wielu”.

To co jest szczególnie istotne i warte podkreślenia to fakt, że to właśnie dzięki niemu nasi Pracownicy mają możliwość podejmowania autonomicznych decyzji w najlepszym interesie firmy, Pracowników, Użytkowników i Klientów oraz czerpania przyjemności z codziennej pracy.

Decathlon daje każdemu Decathlończykowi możliwość współdecydowania o firmie – każdy z nas ma bowiem realny wpływ na realizację strategii firmy – jestem Decathlończykiem więc jestem autonomiczny w swoich działaniach oraz mam przy tym możliwość do popełniania błędów. Wyjątkowa nieformalna atmosfera sprawia, że codziennie przychodzimy do pracy z przyjemnością. W naszych zespołach stawiamy na budowanie trwałych relacji oraz wspólne świętowanie sukcesów.
To wszystko wpływa na to, iż mam zaufanie nie tylko do mojego zespołu, ale również do mojego Lidera. Dzięki niemu mogę się przede wszystkim rozwijać.

WYJĄTKOWY MANAGEMENT

BENEFITY

Zastanawiasz się nad tym, aby dołączyć do naszego zespołu, ale niewiesz się jakie posiadamy benefity? Już rozwiewamy Twoje wątpliwości. Chcemy razem z Tobą osiągać sukcesy prywatne, sportowe i biznesowe, dlatego dajemy Ci wiele form wsparcia, dzięki którym będziesz się rozwijać w taki sposób, jak sobie zaplanujesz. Sprawdź, jakie benefity i ułatwienia na Ciebie czekają i nie zawahaj się ich użyć!

KARTA ZNIŻKOWA: Jako Pracownicy naszej firmy dbamy o wysoką jakość oferowanych produktów, a spełnienie potrzeb i oczekiwań Klientów jest dla nas najważniejszym celem-stąd jesteśmy ambasadorami naszych produktów. Celem lepszego poznania naszych produktów umożliwiamy Ci skorzystanie z systemu zniżek pracowniczych na produkty naszych marek pasji.

OPIEKA MEDYCZNA: Każdy Pracownik naszej firmy otoczony jesteś prywatną opieką medyczną pierwszego kontaktu. Jeśli poczujesz się źle lub dopadnie Cię grypa możesz śmiało udać się do lekarza. Każdy Pracownik ma dostęp do konsultacji lekarza internisty już od drugiego miesiąca pracy-patrz pakiet MEDYCYNY PRACY.

ZAKŁADOWY FUNDUSZ ŚWIADCZEŃ SOCJALNYCH: W życiu nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli. Możesz być pewien, że w szczególnie trudnej sytuacji wesprzemy Cię finansowo w formie zapomogi. Decathlon to sport, a sport to zdrowie! Dlatego dbamy o zdrowie i kondycję fizyczną naszych Pracowników. Możesz skorzystać z dofinansowania do sportu. Zakup mieszkania? To niemały wysiłek finansowy. Pamiętaj, że możesz skorzystać z nieoprocentowanej pożyczki. Prezenty pod choinką? To już nasza Decathlonowa tradycja, że przed świętami Bożego Narodzenia nasi Pracownicy i ich dzieci otrzymują karty przedpłacone na świąteczne zakupy.

KARTA MULTISPORT: Dzięki kartom sportowym MultiSport już od pierwszego miesiąca pracy masz wolny wybór dostępu do różnych obiektów sportowych na terenie Polski. Samodzielnie ustalasz miejsca, godziny i rodzaj treningu.

UBEZPIECZENIE W TRAKCIE PODRÓŻY ZAGRANICZNYCH – AXA: Pracując w Decathlon zapewne nie raz udasz się w podróż zagraniczną. Aby móc odbywać ją w spokoju i komfortowo, nie martwiąc się o sprawy związane z wizytami u lekarza, dentysty … Decathlon S.E. nawiązała międzynarodową współpracę z firmą AXA w zakresie ubezpieczenia podróży zagranicznych.

UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE: Wspólnie z firmą ubezpieczeniową MetLife, przygotowaliśmy dla wszystkich Pracowników Decathlon Program Grupowego Ubezpieczenia na Życie. Jest to ubezpieczenie dobrowolne. Składkę opłacasz indywidualnie . Jest ona pobierana z Twojego wynagrodzenia i przekazywana do towarzystwa ubezpieczeniowego.

PLAN EMERYTALNY: Pracowniczy Program Emerytalny dedykowany dla osób z 12 miesięcznym stażem pracy. Razem z firmą Invetors TFI przygotowaliśmy dla Ciebie program Pracowniczego Programu Emerytalnego (PPE). Po przystąpieniu do Programu (PPE) Decathlon co miesiąc będzie opłacał Twoją składkę emerytalną w wysokości 3,5% wynagrodzenia brutto. Ze swojej strony będziesz opłacać jedynie podatek dochodowy od tej kwoty. Te kwoty będą gromadzone na Twoim indywidualnym koncie inwestycyjnym. Będą to Twoje oszczędności, z których będziesz mógł skorzystać w przyszłości.

BENEFITY

POLTYKA WYNAGRODZEŃ

Sensem naszej Polityki Wynagrodzeń jest zachowanie spójności wynagrodzeń wewnątrz firmy.
Nasza polityka gwarantuje uczciwe i równoprawne traktowanie wszystkich Pracowników Decathlon Polska w oparciu o takie same zasady. Pozwala zrozumieć zasady kształtowania się wynagrodzeń w firmie. Definiuje ramy, w których każdy przełożony, wraz ze swoim współpracownikiem może podjąć autonomiczną i transparentną decyzję odnośnie wynagrodzeń. Każde wynagrodzenie jest zindywidualizowane, bezpośrednio powiązane z odpowiedzialnością i wynikami pracy (przeszłymi i obecnymi) oraz zdolnością do sprostania większej odpowiedzialności (potencjał) jak również wynika z dodatkowych ról jakie każdy decathlończyk może podjąć. Zależy nam, aby od pierwszego dnia każdy kto do nas dołączył, znał i rozumiał politykę wynagrodzeń. Chcemy, aby Pracownik brał czynny udział w ocenie swoich rocznych dokonań oraz proponowanego wzrostu wynagrodzenia w trakcie szczerej i transparentnej rozmowy ze swoim przełożonym.

POLTYKA WYNAGRODZEŃ

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ I LOKALNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Na co dzień dokładamy wszelkich starań, aby umożliwić ludziom uprawianie sportu. Radość wynikająca z aktywności fizycznej przekłada się bezpośrednio na zdrowie i samopoczucie. Dostrzegamy również potrzebę dbania o środowisko, w którym żyjemy. Możliwość mieszkania, pracowania, ale też właśnie uprawianie sportu w zdrowym i czystym klimacie to prawo każdego z ludzi. Chcemy też aby jak najwięcej osób miało świadomość, że codzienne wybory i drobne rzeczy, które robimy mają niebagatelny wpływ na naszą planetę.

Niebieski nowym zielonym – oto hasło przyświecające Decathlon. Wynikiem tego podejścia jest otwarty właśnie sklep w Olsztynie, w którym zastosowano liczne ekologiczne rozwiązania – m.in. latarnie bezpośrednio zasilane przez panele słoneczne zamontowane na elewacji frontowej, ławki solarne czy turbiny wiatrowe. Dzięki wprowadzonym innowacjom emisja CO2w sklepie zimniejszy się aż o 70%, a koszty eksploatacyjne za wodę i prąd obniżą się o 60%. Obecnie pracujemy nad kolejnymi rozwiązaniami jak EcoBoxy w Decathlon Legnica, czy tworzenie i produkcja Eko produktów.

W Decathlon od kilkunastu lat działa FUNDACJA DECATHLON. Wiemy, jak wiele osób, nie ma środków i/lub możliwości by uprawiać sport i czerpać z idących za tym korzyści. Jako firma, która Czyni Sport Dostępnym dla Wszystkich Polaków musimy zadbać o tą liczną grupę. Biorąc na siebie odpowiedzialność społeczną, chcemy nie tylko przybliżać tych ludzi do sportu, ale również ułatwić im start w przyszłość poprzez zwiększenie możliwości zawodowych.Chcemy odpowiadać na potrzeby naszego społeczeństwa. Społeczeństwa, które jest zróżnicowane.

Dlatego rokrocznie, w dniu 10.06 organizujemy w Decathlon Dzień Fundacji. To dzień, kiedy zapraszamy do siebie potrzebujących z lokalnego społeczeństwa by wspólnie z nimi nawiązać sportową relację i spędzić czas. Celem Dnia Fundacji jest wspólne uprawianie sportu, poznanie potrzeb naszych gości i odpowiedzenie sobie na pytanie, jak możemy pomóc potrzebującym w dostępie do sportu. To często pierwszy krok we wspaniałej podróży ku jeszcze lepszej realizacji naszego sensu – upowszechniania sportu w zrównoważony sposób!

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ I LOKALNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ

INNOWACJE

Żyjemy w czasach ciągłego rozwoju technologicznego. Jeszcze kilka lat temu część z nas nie posiadało smartfona a tym bardziej profilu w takich mediach społecznościowych jak Facebook, Instagram, Linkedin a tym bardziej Tik Tok.
Czy jeszcze kilka lat temu robiłeś zakupy online tak często jak teraz? Aby jako globalna firma móc się nieustannie rozwijać musimy na bieżąco śledzić trendy oraz wprowadzać zmiany w każdym obszarze.

Jeśli chcemy utrzymać pozycję pioniera na rynku w branży sportowej staramy być “15 minut przed konkurencją”. Nasze innowacyjne projekty jak:
System RFID, dzięki któremu możesz dokonywać samodzielnych, szybkich zakupów, Click & Collect 1H, dzięki któremu zamawiasz i odbierasz produkt w swoim najbliższym sklepie w ciągu godziny czy Connected Order, który pozwala zamówić każdy produkt u naszych Pracowników w sklepie, wprowadziły zupełnie nowe doświadczenie zakupowe. Nasz dział E-commerce już od kilku lat zdobywa nagrody, w kontekście wdrażania innowacyjnych rozwiązań w zakresie digital.

W 2018 roku, wiedząć, że Wilanów to wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy, zdecydowaliśmy się otworzyć nowy niezwykły sklep Decathlon.
Nasz nowy koncept Decathlon jest inny od tego, jaki można znaleźć w pozostałych placówkach. Chcemy, aby to miejsce służyło budowaniu bliskich relacji między amatorami poszczególnych dyscyplin sportowych. Można nie tylko kupić potrzebny sportowy sprzęt i przydatne gadżety, ale również ćwiczyć wspólnie z innymi pasjonatami sportu, zasięgnąć fachowej porady, przetestować sprzęt przed zakupem, a w specjalnej strefie odpoczynku zregenerować się po treningu.

INNOWACJE